20 Mayıs 2019 - 16:10
Başkan Şehmus KARAMEHMETOĞLU
 • BELEDİYE BAŞKANI ŞEHMUS KARAMEHMETOĞLU'NUN 
                                RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

   

  Çermik Belediye Başkanı Şehmus KARAMEHMETOĞLU, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “30 Ağustos, ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferlerinden biridir. 30 Ağustos Zaferi’yle taçlanan ve 15 Temmuz’da devam eden bu sağlam ruh; milletimizi, ülkemizi ve geleceğimizi diri tutmaya devam edecektir.” dedi.

  Çermik Belediye Başkanı Şehmus KARAMEHMETOĞLU, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin 19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. yıldönümünü kutladıklarını belirten Başkan Kramehmetoğlu, 30 Ağustos’un, milletin uçurumun kenarından kurtulduğu ve yeniden dirilişe geçtiği gün olduğunu söyledi.  Başkan Karamehmetoğlu, “Milletimiz en zor şartlarda tek yürek ve tek millet halinde mücadele ederek, ülkemizi parçalamak isteyenleri çaresiz bırakmıştır. 30 Ağustos zaferiyle taçlanan bu sağlam ruh, milletimizi, ülkemizi ve geleceğimizi diri tutmaya devam edecektir. Aziz milletimiz, zor koşullarda zafer kazanan ecdadından aldığı ilhamla bugün de ülkesine sahip çıkıyor ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor. Milletimiz, 95 yıl önce olduğu gibi 15 Temmuz günü de hain darbe girişimiyle ülkemizi parçalamak isteyenlere gerekli dersi vermiştir. Vatanını seven milletimiz, tankların altına yatarak, göğsünü kurşunlara siper ederek; milleti, devleti, demokrasiyi, cumhuriyeti ve Türkiye'nin aydınlık geleceğini yok etmek isteyen hainlere karşı bir destan yazdı. Bu inançla, Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin yiğit kahramanları ile bütün şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum.” dedi.

  On bir ayın sultanı Ramazan' Şerif ayını geride bıraktık. Rabbım bizlere daha nice Ramazanlara kavuşmayı ve hakkıyla idrak etmeyi nasip etsin. 

  Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadisinde şöyle diyor; "kim iman ederek ve mükafatını sadece Allah'tan bekleyerek Ramazan Orucunu tutarsa, O'nun geçmiş günahları affolunur" İnşaallah Rabbım bizlerin ve tüm müslümanların oruçlarını ve Allah rızası için yaptıkları tüm ibadetlerini kabul eder. 

  Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir gecesini içinde barındıran ve Evveli Rahmet, Ortası Mağfiret, Sonu ise Cehennem Ateşinden Kurtuluş olan Mübarek Ramazan'ı Şerif ayını hep birlikte idrak etmeye çalıştık. Oruçlarımızı tutuk, teravihlerimizi kıldık. Allah (c.c.) Çermikli Hemşehrilerimin ve tüm müslümanların Ramazanı Şeriflerini Mübarek eylesin ve tuttukları oruçları, kıldıkları namazları, verdikleri fıtır ve zekatlarını kabul eylesin. 

  Bir kez daha Ramazan Bayramına kavuşmanın sevincini, Ramazanı şeriften ayrılmanın hüznünü yaşıyoruz. Ayrıca Ramazanı bu yıl da buruk uğurladık. Dünyanın hiçbir bölgesinde müslümanlar rahat değildir. Baskı, Zulüm, Terör, Kan ve Gözyaşı sanki müslümanların kaderi olmuştur. Artık tüm dünya müslümanlarının uyanması gerekir. Kardeş kanı dökmeye son verilmelidir. Müslümanlar biribirini kırmaya çalışırken Haçlı zihniyeti zevkle avuçlarını ovuşturmaya devam ediyor. Bu gafletten uyanmanın zamanı geldi geçiyor.

  Bu duygu ve düşüncelerle başta Çermikli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, bu Ramazan Bayramının tüm dünyaya barış, kardeşlik, huzur, güven, esenlik ve mutluluk getirmesini Yüce Allahtan Niyaz ederim. Saygı, Sevgi ve Derin Muhabbetlerimle.

                                                                                               Şehmus KARAMEHMETOĞLU
                                                                                             Çermik Belediye Başkanı