20 Şubat 2019 - 04:47
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANI ŞEHMUS KARAMEHMETOĞLU'NUN "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI
 • Haber Tarihi: 07-03-2018

  Hayatımızın her alanında varlıklarıyla onurlandığımız, ülkemizi geleceğe taşıyacak milli ve manevi değerlere bağlı nesilleri yetiştiren kadınlarımız, aile kurumunun direği, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun da temel taşlarıdır.

   

  Medeniyetimizin inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür. Biz tarih boyunca “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” anlayışındaki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, kadını her zaman baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz. Gerek inancımızda, gerek gelenek ve göreneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz muasır medeniyet yolunda emin adımlarla yürüyecektir.

   

  Toplum yapımızı şekillendiren, fedakârlığın timsali olan başta Çermikli kadınlarımız olmak üzere, bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü içtenlikle kutlarken, bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.