20 Mayıs 2019 - 16:11
GÜNCEL HABERLER
  • 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle kaymakamlık önünde gerçekleştirilen törene Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kıran, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Ahmet Seyhun, kurum amirleri ve gaziler katıldı.         ... Haberin Devamı..

  • Ankara’da düzenlenen Diyarbakır ve ilçelerinin tarihi, turistik yerleri, kültürü ve yemeklerinin tanıtıldığı“Diyarbakır Tanıtım Günleri” Atatürk Kültür Merkezi’nde görkemli bir törenle açıldı. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Çermik standını gezdi. B ... Haberin Devamı..

  • 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıl dönümü dolayısıyla ilçemide tören gerçekleştirildi.    Tören Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirken konuşmanın ardından son bu ... Haberin Devamı..

  • Başkan Karamehmetoğlu Mesajında"Barış, huzur, kardeşlik ve paylaşma gibi imkanları bizlere sunan bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın sevinci içindeyiz. Bayramlar sevinme ve sevindirme günleridir. İnsanın, kendisinin ve ailesinin dışındaki diğer insanların farkına vararak onlarla kucaklaşması, elindeki nimetleri onla ... Haberin Devamı..

  • İlçemiz Kale mahallesinde bulunan Çermik Kalesinin çevre düzenlenmesi ve peyzaj çalışmaları  ile ilgili Çermik Belediyesi tarafından Karacadağ Kalkınma Ajansına sunulan proje kabul edildi. Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Çermik Belediyesi arasında imzalanacak protokolün ardından çalı ... Haberin Devamı..

  • Göreve geldiği günden beri ilçenin sorunlarını çözmek için gecesini gündüzüne katan ve sürekli halka iç içe olan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, her geçen gün sevgisini artırırken, bir mahallede yaptığı inceleme sırasında çocukların sek sek oynadı ... Haberin Devamı..

  • Saniyede 30 litre sıcak su alınıyor…   İlçemiz Hamambaşı bölgesinde yapılan sondaj çalışması sonucunda 50 derece sıcaklıkta, saniyede 30 litre su çıkarıldı. Kükürtlü ve kalitesi çok yüksek sıcak su, sıcak su sorununu tamamen ortadan kaldırdı. Son zamanlarda hama ... Haberin Devamı..

  •